top of page

 Хмарні технології в освіті

Інтернет закріпився в нашому житті. Багато користувачів вже не уявляють своє життя без комп'ютера. Природно, з кожним роком технології удосконалюються. І для активних користувачів глобальної мережі з'явилася така корисна технологія, як хмарний сервер. Що це таке? Для чого він потрібен?

Хмарні технології - це

Сьогодні дуже часто можна почути про таку функції, як хмарне обчислення. Назва подібних серверів походить від графічної картинки, яка використовується для позначення технологій. 
Хмарні технології - це можливість мати доступ до даних, не встановлюючи спеціальних додатків на пристрої. Все необхідне забезпечення користувачам надають сервери. А ось доведеться платити за цей віддалений доступ до даних чи ні, безпосередньо залежить від запитів.

Чим хмарні технології відрізняються від звичайних?

Щоб більш зрозуміло пояснити різницю між звичайними технологіями і хмарними сховищами, можна взяти для прикладу електронну пошту. Той випадок, коли поштовий клієнт, такий як Outlook, вже встановлений на комп'ютері користувача, а всі дані, одержувані на електронну пошту, зберігаються на жорсткий диск, вважається звичайною IT-технологій. Тобто користувач сам може розпоряджатися отриманими файлами і вирішувати, що з ними робити. А поштовий клієнт буде працювати рівно до того моменту, поки працює комп'ютер

А от електронна пошта, яка відкривається за допомогою браузера, - це вже хмарна технологія. Тобто користувач, не встановлюючи нічого на пристрій, може отримати доступ до свого електронного адресу. При цьому якщо з сервером, на якому зберігаються всі дані, що-небудь трапиться, то доступ до електронної пошти буде загублений.

За що доведеться платити при використанні хмари?

Хмарний сервер - технологія не повністю безкоштовна. Є моменти, коли користувачеві доведеться платити за надання послуги хмарного сховища. Всі сервери поділяються на три типи, які стягують плату за різні функції.

  • IaaS - модель хмари, яка вимагає плату за надання віддаленого доступу до сховища. Тобто користувач платить тільки за доступ до сервера.

  • При використання хмари PaaS доведеться платити не тільки за наявні ресурси, але і за доступ до спеціального програмного забезпечення для обробки даних.

  • SaaS - сховище, яке надає доступ до цілого комплексу програмного забезпечення, яке, звичайно, доведеться платити чималу абонентську плату.

Позитивні сторони

Використання хмарних технологій має ряд переваг, які є досить істотними.

Хмарні технології - це можливість отримати доступ до необхідної інформації за допомогою звичайного браузера з будь-якої точки планети. Працездатність більше не буде хвилювати клієнта, так як за нею стежать ті, кому сплачує користувач за хмарне сховище. Подібні системи користуються попитом у корпоративних користувачів, яким необхідно налагодити документообіг в мережі підприємств. Для звичайних користувачів, які просто не хочуть засмічувати комп'ютер зайвою інформацією, існують безкоштовні хмарні сервери, яких буде цілком достатньо.

Негативні моменти

Звичайно, нові хмарні технології мають і ряд недоліків. По-перше, конфіденційні дані, які передаються за допомогою хмарного сховища, можуть бути перехоплені хакерами. Якість інтернет-підключення має бути дуже високим. При перебоях з інтернетом доступ до даних на «хмарах» буде неможливий. При цьому великим підприємствам все-таки необхідний системний адміністратор для налагодження передачі даних.

Имя *

Email *

Тема

Сообщение

Your details were sent successfully!

bottom of page